Skaņas izolācija

Vilcieni, reaktīvās lidmašīnas, intensīva auto satiksme, rūpniecība un citi trokšņa avoti, pieaugot dzīves tempam arvien vairāk nomāc mūs. Lai ierobežotu trokšņa ietekmi parastā dzīvojamā vidē, mēs piedāvājam efektīvus trokšņa slāpēšanas risinājumus.

Skaņas izolācijas novērtējums un mērījumi gan ēkā, gan atsevišķās tās daļās ir paredzēti standartos EVS-EN ISO 717-1 un EVS-EN ISO 140. RW indekss (Db) tiek izmantots lai noteiktu trokšņu līmeni, ko salīdzina ar dzelzceļa kustības ģenerēto troksni, bet Ra (Db (A)) pielieto lai novērtētu trokšņu līmeni un daļējai to raksturošanai ( zemes un vidējas frekvencēs).Trokšņu līmeni salīdzina ar pilsētas transporta kustību.

Izskatot trokšņa izolācijas iespējas, ir ļoti svarīgi atšķirt lielumus - RW' un RW. Standarts EVS 842:2003 nosaka, ka lielums RW' raksturo konkrētās konstrukcijas skaņas caurlaidību reālajā vidē. Lielums RW, kas tiek noteikts ar laboratoriskiem mērījumiem, neņem vērā netiešu skaņas pārnesumu. C (C-korekcija) spektra satuvināšanās faktors tiek mērīts decibelos un tiek pievienots skaņas izolācijas indeksam, lai noteiktu trokšņa avota spektra īpašības.

Laminēta stikla skaņas izolācijas īpašības ir atkarīgas no pielietojamo stiklu biezuma, loksnes izmēriem, iestiklošanas sistēmas un arī no starp tiem esošās PVB plēves biezuma. Tas nozīmē, ka par skaņas slāpējošām laminētā stikla īpašībām mēs varam runāt tikai balstoties uz konkrētu izstrādājumu.

Izmantojot speciālu skaņu slāpējošu (tā saucamo akustisko) PVB plēvi vai speciālu skaņu izolējošu laminētu, var sasniegt vislabākos rezultātus.

Stikla pakešu skaņu izolējošās īpašības ir atkarīgas no stikla biezuma, izmantojamo stiklu īpašībām (monolīts vai laminēts stikls u.tt.), no alumīnija profila platuma un gāzes pildījuma stikla paketē.

Trokšņu līmenis Db Trokšņu cēlonis
0 Absolūts klusums
10 Tuksneša klusums
20 Cilvēka čuksti
30 Klusa lauku apkārtne
40 Normāla tembra cilvēka balss
50 Dzīvoklis daudzstāvu rajonā
60 Zema tembra cilvēka balss
70 Intensīva vieglo automašīnu kustība
80 Intensīva kravas automašīnu kustība
90 Rok grupas koncerts
100 Vilciena pienākšana
110 Kombaina radīts troksnis
120 Automašīnas signāls
130 Avio dzinēja radīts troksnis

Strenču iela 5, Rīga, LV 1009, Latvija
ilona.marepleks@gmail.com
© Marepleks 2009