Droši stikli

Drošība - trauslums ir stikla negatīvā īpašība, taču samierināties ar to nākas lai izmantotu tā galveno funkciju caurspīdīgumu. Papildus vēja slodzes stipra vēja vai vētras laikā, sprādziena radītā gaisa viļņa ietekmē, nesankcionētas iekļūšanas telpā izmantojot stiklotās konstrukcijas nereti stikls tiek sasists radot asas, cilvēka dzīvībai bīstamas šķautnes. Šobrīd tas ir īpaši aktuāli, jo arvien vairāk ēku fasādēs tiek izmantotas liela laukuma stikla konstrukcijas, kas neapšaubāmi piešķir fasādei vienreizīgumu un estētiskumu. Kurš no mums kaut reizi dzīvē nav savainojies ar stikla lausku? Šī nepatīkamā pieredze liek mums ar piesardzību izturēties pret stiklu. Sevišķi bīstamas stikla virsmas ir tur, kur iespējams stikla un cilvēka, it īpaši mazu bērnu, tiešs kontakts. Lai pasargātu galveno mūsu vērtību - dzīvību, stikla paketēs ieteicams izmantot speciālus stikla veidus

Aizsardzības stikli

Aizsargājoši ir tie stikli, kuri spēj pasargāt mūs no nelūgtu "ciemiņu" ielaušanās. Šis stikla veids sargā ne tikai mūs, bet arī mūsu īpašumu.

Ložu necauršaujami (bruņu) stikli

Šī stikla veidu klasifikācija ir atkarīga no ieroču un munīcijas veida, kuriem stikls ir spējīgs pretoties.

Ugunsdroši stikli

Ugunsdroša stikla uzdevums ir novērst uguns izplatīšanos. Ugunsdrošie stikli tiek iedalīti dažādos tipos, atkarībā no tā, ar kādu metodi tie ierobežo uguns izplatīšanos.

Arhitekti un dizaineri ar vien biežāk savos projektos izmanto stiklu, akcentējot izskatu, gaisīgumu, komfortu un gaismas caurlaidību, taču daudzos gadījumos stiklam ir jābūt ugunsdrošam, jāierobežo liesmas izplatīšanās, nodrošinot cilvēku evakuāciju, samazinot panikas iespējamību.

Būvkonstrukcijas un izstrādājuma ugunsizturības robežu nosaka laiks (minūtēs) no ugunsizturības pārbaudes sākuma līdz brīdim, kad iestājas viens no šādiem attiecīgās būvkonstrukcijas vai izstrādājuma ugunsizturības robežstāvokļiem:

  1. pēc nestspējas vai noturības - R;
  2. pēc viengabalainuma (veseluma) - E;
  3. pēc siltumizolējošām spējām - I;
  4. pēc materiālu kritiskās temperatūras saniegšanas pārbaudē bez slodzes - W.

Ugunsizturības robežu apzīmē saskaņā ar starptautiski pieņemtajiem robežstāvokļu apzīmējumiem (R, E, I, W) un ar skaitli, kurš norāda laiku (15, 20, 30, 60, 90, 120 minūtēs), kad iestājas viens no robežstāvokļiem.

Mūsu noliktavā ir pieejami ugunsdrošie stikli:

 

Strenču iela 5, Rīga, LV 1009, Latvija
ilona.marepleks@gmail.com
© Marepleks 2009