Laminētais stikls

Laminēta stikla īpašības nosaka standarts EVS-EN ISO 12543, 1-6 daļas. Atbilstoši standartam EVS-EN ISO 12543-1, par laminētu uzskatāma kompozīcija no 2 un vairāk stikla loksnēm, savā starpā sastiprinātām ar īpašu plēvi. Plēve tiek ievietota starp stikla loksnēm, pēc tam konstrukcija tiek sakarsēta un presēta autoklāvā.

PVB laminēts stikls

Sastāv no divām un vairāk stikla loksnēm, savstarpēji sastiprinātām ar polivinil-butirāla (PVB) plēvi . Plēve tiek ievietota starp stikla loksnēm. Laminēts stikls sasišanas gadījumā paliek pie minētās plēves un neizkrīt no rāmja, tādējādi saglabājot savu sākotnējo formu un izmērus. Marepleks piedāvā šādus PVB laminētos stiklus:

EVA laminētais stikls

Sastāv no 2 un vairāk stikla loksnēm, savstarpēji sastiprinātām ar etilēnvinilacetāta (EVA) plēvi. Plēve tiek ievietota starp stikla loksnēm un vakuuma laminācijas procesā 140-155OC, atkarībā no plēves tipa. Laminētais stikls sasišanas gadījumā paliek pie minētās plēves un neizkrīt no rāmja, tādējādi saglabājot savu sākotnējo formu un izmērus. Metode ļauj laminēt gan parastos float-stiklus, gan termiski rūdītos un dekoratīvos stiklus. Iespējamas 31 dažādas krāsas.

Ar sveķiem laminētie stikli

Laminēšana ar sveķiem tiek veikta, ķīmiskā veidā vai ar ultravioleto apstarojumu iztvaicējot starp stikla loksnēm ievietotos sveķus, kuru daļiņas vēlāk nosēžas uz virsmas. Metode ļauj laminēt gan parastos float-stiklus, gan termiski rūdītos un dekoratīvos stiklus.

Marepleks piedāvā krāsainos laminētos stiklus, kurus izgatavo no Float clear, dekoratīvā ar krāsaino sveķu palīdzību. Iespējami šādas krāsas:

Krāsaino laminēto stiklu ieteicams izmantot 6mm stiklus.

Izmantojams stikla grīdās, lifta šahtās, jumtiņos, margās.

Strenču iela 5, Rīga, LV 1009, Latvija
ilona.marepleks@gmail.com
© Marepleks 2009